X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

با ولایت

رهسپاریم با ولایت تا شهادت

جمعه 4 آذر‌ماه سال 1390 ساعت 11:25

پنجم آذز ماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین

پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان

 به فرمان امام خمینی (ره) گرامی باد .


بسیجی ام به امید ظهور پنجره ام

و بازمانده نسل هزار حنجره ام 

هنوز عهد و مرامی که داشتم دارم

و جان نیمه تمامی که داشتم دارم 

به همرهان که جفا می کنند میگویم

اگر چه گفته ام اکنون بلند میگویم

که تا به چشمه نور حیات روزنه ایست

تمام بود و نبودم  فدای خامنه ای است

..............

هدف از تشکیل بسیج


آرمان والا و ایده بلند و هدف عالی انقلاب اسلامی ما را چنین می سزد که از چار چوب مرزهای ایران بگذرد و دروازه های ملل محروم و توده های مظلوم و مستضعف جهان را بگشاید و پیام آرامش بخش و رسالت انسانی و رهائی بخش خویش را بگوش جان آنها برساند و زمینه های حکومت عدل الهی و جهانی امام عصر (عجل الله فرجه) را آماده سازد . و از این روی ، بسیج تمامی نیروهای فعال و آمادگی جهت تحقق این آرمان ارزنده انسانی ، امری ضروری و طبیعی به نظر می آید .

و از اینجا بود که امام خمینی (ره) این قلب تپنده انقلاب و پیام آور آزادی و کرامت و هویت اسلامی و انسانی این قرن جهت مبارزه همه جانبه با آمریکای جهانخوار که هر روز برای گسترش تجاوزات و سبعیت خویش ، چنگ و دندان نشان می دهد و در رویارویی با همه ابرقدرتهای تجاوزگر و تیز ، رشد انقلابی نهضت اسلامیمان روز 5/8/58 را بسیج عمومی اعلام فرمودند و هدف از تشکیل بسیج را گفتند که « مملکت اسلامی باید همه اش نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد » و در حالت کلی می توان گفت که هدف از تشکیل بسیج را قرآن بیان نموده و در سوره توبه آیه 40
می فرماید: « ‌انفروا خفاقا و ثقالا و جاهدوا باموالکم و انفسکم فی سبیل الله ذلکم خیر لکم ان کنتم تعلمون » ؛ با کیفیت مختلف حرکت کنید و کوچ کنید در حالیکه با بار سبک هستید . مجهز باشید و جهاد کنید با مال و جانتان در راه خدا ، و یکی دیگر از هدف تشکیل بسیج را بازوی ولایت فقیه دانسته و تک تک اعضای بسیج را سلول های بافت ولایت فقیه می دانیم . بهر حال هدف از تشکیل بسیج را جذب آموزش ، سازماندهی نیروهای مردمی دانسته و اصلی ترین مساله بسیج ، بکارگیری نیروهای مردمی در ماموریتهای محوله با توجه شرایط سنی بسیجیان اعم از دانش آموزی ، دانشجویی ، کارگری ، کارمندی ، عشایر و غیره می باشد تشکیلات بسیج به علت ساخت مردمی از یک طرف و گستردگی آن از طرف دیگر باید طوری تنظیم شود که هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ بتواند کارآیی لازم را داشته باشد .

نظرات (1)
+ یک دوست
بسم الله
با عرض سلام و خسته نباشید
شعر مذکور اثر شاعر جوان و متعهد آقای سیدروح الله موسوی کاشمری است و ادامه جالبی هم دارد که اگر خواستید می توانید اضافه کنید:
میان حجمه ی صد کینه زیستم آقا / ولی قسم به خدا خسته نیستم آقا
به این امید از تو چه پنهان بسیج می آیم/ که در لباس شهیدی به قاب فردایم
علی بگو تا یلان بسیج جان بدهند / ومادران بسیجی ما جوان بدهند
ز پینه ی کف دستان ما علی تا چند / به خصم تازه به دوران رسیده نان بدهند؟
اجازه ای بده تا مالکان اشتر تو / به دشمنان قسم خورده ات نشان بدهند
دل رئوف بسیجی مثال آینه ایست / که محو چهره ی سید علی خامنه ایست
چهارشنبه 14 دی‌ماه سال 1390 ساعت 01:45
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :